Sık Sorulan Sorular

Aşağıdaki model ve motorizasyonlara onaylı lpg kiti takılabilmektedir.
Doblo-Linea 1.4 8V
Egea Sedan 1.4 16 V ve 1.6 E-torq
Egea HB 1.6 E-torq
Ege SW 1.6 E-torq
500X 1.6 E-torq

FIAT Landirenzo markası ile çalışmaktadır ve kendisine özel LPG ünite yazılımı kullanmaktadır. Yekili servis dışında takılan Landirenzo ünite yazılımlarından farklıdır.

FIAT yetkili servislerinin montaj ve bakım güvencesi ile gerçekleştiren bu işlemden sonra aracın garanti süreci etkilenmeden devam etmektedir.

Egea modelimizde LPG dönüşümü yaptırılabilecek araçlar aşağıda belirtilmiştir;
Egea Sedan 1.4 16 V ve 1.6 E-torq
Egea HB 1.6 E-torq
Ege SW 1.6 E-torq

En Fazla bir kişi üzerine 3 araç ile üye olunabilir.

Direksiyon başında olmanız telefonla iletişim kuramayacağınız anlamına gelmez. Blue&MeTM saysesinde telefonunuzla her an güvenle iletişim kurabilirsiniz.
Kendine has ses tanıma teknolojisiyle cep telefonunuzu bir kez bluetooth aracılığıyla kaydettiğinizde, telefon rehberiniz indirilir ve gözünüzü yoldan ayırmadan direksiyondan herhangi bir fonksiyona ulaşabilirsiniz.

7 inç tablet ekran olan Lounge Plus araclarımızda 2017 Hazirandan sonra sunulan bir özelliktir. iPhone’unuzu araç içinde kullanmanın daha akıllı ve daha güvenli bir yoludur. CarPlay, aracınızı sürerken iPhone’unuz ile yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirmenize yardımcı olur ve bunları doğrudan aracınızın yerleşik ekranında gösterir. Dikkatinizi yoldan ayırmadan yol tarifi alabilir, arama yapabilir, mesaj alıp gönderebilir ve müzik dinleyebilirsiniz.

Navigasyon, geri görüş kamera sistemi olan araclarda radyo teyp donanımsal ve yazılımsal olarak farklıdır. Araç üzerinde buna uygun tesisat ve donanımlar vardır. Bu özellikler olmayan bir araca sonradan takılamaz.

Harita güncellemeleri modele göre değişmektedir. Üreticinin öngördüğü şekilde yazılım güncellenmesi yapılması gerekir. Aracınızdaki navigasyon cihazına uygun yazılımı üretici web sitesinden edinebilirsiniz. https://www.tomtom.com/tr_tr/drive/maps-services/shop/travel-map/ adresinden istediğiniz ülkenin haritasını seçip, sayfadaki Cihazım uyumlu mu alanından cihaz uygunluğunu cihaz seri numaranızdaki ilk 2 karakteri girdikten sonra ilgili güncellemeyi satın alabilirsiniz.

Araç garanti içerisinde ise ücretsiz çekici hizmeti sağlanır.Eğer garanti dışı ise FIAT'ın anlaşmalı fiyatları üzerinden çekim hizmeti sağlanır.

Bu gibi durumlarda kaskonuza başvurarak yedek araç temin edebilirsiniz.

FIAT Yetkili Servisleri'nde, bakım ve mekanik aksam onarımı için araçlarını bırakan ve aynı gün içinde teslim alamayan şahıs müşterilerimize ücretsiz yedek araç hizmeti verilmektedir.

Genel Garanti
Otomobiller ve hafif ticari araçların* (DUCATO, SCUDO hariç,) Yasal garantisini takip eden 3. Yıl ya da 150.000 Km (Hangisi önce biterse) akü ve tekerlek lastikleri haricindeki diğer tüm mekanik aksamı garanti belgesinde sayılan şartlar dahilinde üretim hatalarına karşı TOFAŞ’ ın garantisi altındadır. DUCATO, SCUDO model ticari araçların tüm mekanik aksamı 2 yıl (Sınırsız km) garanti belgesinde sayılan şartlar dahilinde üretim hatalarına karşı TOFAŞ’ ın garantisi altındadır.

*Egea model araçlar TOFAŞ ve/veya Bayi’den satın alınmış olmak ve aşağıdaki şartlara uygun olmak koşuluyla, 3 yıl 60.000 km yasal garanti süresini takip eden 4. ve/veya 5. yıl veya toplam 100.000 km kullanım boyunca (hangisi önce dolarsa) onarım güvencesi kapsamındadır. Fullback model araçlar için ise yasal garanti süresini takip eden 3 yıl veya toplam 150.000 km kullanım boyunca (hangisi önce dolarsa) TOFAŞ Yetkili Servislerinde onarım güvencesi kapsamındadır.

Onarım Güvencesi kapsamı, aracın müşteriye teslim edildiği tarihten başlayarak kesintisiz olarak, kullanma kılavuzunda belirtilen tüm periyodik bakımlarının ve onarım işlemlerinin eksiksiz olarak yapılmış olması koşuluyla verilecektir. Minimum bakım aralığı, kullanıcı el kitabında belirtilen aralıktır.

Boya Garantisi
Üretimden kaynaklanan boya hatalarına karşı teslim edildiği tarihten itibaren 3 yıl (sınırsız kilometre) boyunca boya garantisi verilmektedir.

Pas Garantisi
Karoserinin yapısal elemanları, aracın teslim edildiği tarihten itibaren 8 yıl (sınırsız kilometre) boyunca TOFAŞ’ ın garantisi altındadır.

Zincir ve kayış olarak 2 farklı tipi olan triger hareket iletimini sağlayan bir parçadır. Zincir ve kayışın periyodik bakımlarda değişim periyodları farklıdır. Zincirde en önemli nokta kullanılan yağın tanımlı ve doğru olması ve periyodik bakımlarının düzenli yapılmasıdır. Kayış sisteminin önemli noktaları ise düzenli periyodik bakım yapılması ve gergi durumunun kontrolüdür.1.3 Dizel, 0.9 Twinair ve 1.6 E torq araçlarda triger zincir olarak kullanılırken diğer tüm araçlarda kayış kullanır.

Yetkili opet bayilerinden başvuru yapılabilir.

Araç ruhsatında cinsi kısmında Kamyon/Kamyonet/Minibüs/Otobüs gibi ibarelerden birisi bulunuyor ve bu araç şirket adına alınıyorsa, başka bir şeye bakılmaksızın hem araç için hem de aracı kullanan sürücü için yetki belgesi alınması zorunludur.

Araç yetki belgesi almak için; yetki belgesi alınacak olan kişi ya da kurumun vergi levhasında belirtilen merkez adresinin bağlı bulunduğu ilin Ulaştırma Bakanlığı Bölge Müdürlüğü'ne başvurulması gerekmektedir. Doğrudan bayilerimizden de destek alınabilir.

Akaryakıtınızı Opet'ten almanız halinde aracınızın garanti süresi içinde yaşayabileceğiniz yakıt kaynaklı hasarlar Opet tarafından karşılanmaktadır. Bu nedenle Opet kullanmanızı tavsiye ediyoruz.